/ Чому пошукові системи не знаходять сайт?

24 Вересня, 2020 475

Сайт не встиг проіндексуватись 

Це найпоширеніша причина ігнорування Гуглом і Яндексом нещодавно запущеного сайту. Щоб прищвидчити процес, варто зробити дві речі:

  1. додати сайт в пошукові системи;
  2. приєднати до Google і Яндекс веб-майстер.

Сторінки закриті в robots.txt

Robots.txt – це файл у вигляді звичайного текстового документа, який дає зрозуміти пошуковим системам які сторінки сайту необхідно індексувати, а які ні. Директива Disallow даного файлу якраз таки і вказує які розділи сайту пошуковому боту не відвідувати.

Неправильно налаштовані приватні доступи

Особливо часто не беруть до уваги ті, хто працює з WordPress. Тут можуть бути автоматично задані налаштування приватності, що не дають проіндексувати.

Ресурс зачинений в мета-тегах

Інденсакція контенту зачиняється мета-тегом. Досить перевірити такий код, прибрати його рядок.

Сайт блокований в файлі htaccess, в якому прописується директ

Про це знають багато, але не всі враховують, що тут же виставляється захист від індексації пошуковими системами. Варто перевірити код файлу і переконатися, що сайт відкритий.

Сервер працює з перебоями

Якщо пошуковий бот намагається зайти на сайт, а останній виявляється недоступним, то індексація стає неможлива. Час з’єднання з сервером має бути мінімальним, а хостинг найкращим.

Невірні налаштування AJAX/JavaScript.

Google простіше індексувати HTML, але працює він і з мовами JavaScript і AJAX. Але якщо параметри для пошуку виставлені невірно, пошукач не стане індексувати сайт.

Складнощі з контентом

Якщо на сайті є однакові сторінки, пошуковики вводять санкції і припиняють індексацію. Тому якісне наповнення сайту – неодмінна умова не тільки для просування, але і для первинного потрапляння в результати пошуку.

Використовуваний домен піддавався бану

Обравши хороший домен, перевіривши всі посилання, приділивши час контенту і дизайну, вказавшии вірні налаштування, справедливо розраховувати на бажаний результат, але якщо у домена вже були проблеми в минулому, то це вплине на новий ресурс. Спробувати з’ясувати у Гугл і Яндекс причину бана, відправити запит на перегляд, займатися розвитком сайту – ось основні кроки, які варто зробити для відновлення індексації сайту.

Песимізація як результат надзусиль по поліпшенню

Що могло статися, якщо сайт відображався в результатах пошуку, а тепер його немає? Найімовірніше сталася песимізація.

Песимізація – дії пошукових систем, спрямовані на зниження позицій веб-сайту в пошуковій видачі. Дуже часто це спостерігається тоді, коли назва вузьконаправлена або містить пряме входження. Так пошукові системи реагують на занадто оптимізовані сайти.

Вона буває двох видів:

  • автоматична, коли переоптімізація виявляється роботом;
  • ручна, застосовувана модераторами після розгляду заяви користувача про порушення правил.

Варто мати на увазі, що сайт повністю не виключається з результатів пошуку, але його позиції будуть істотно знижені. Але якщо користувачі бачили посилання в топ-10, а тепер її немає навіть у топ-100, то ефект може бути прирівняний до повного видалення.

Приємна новина: це зворотній процес. Після приведення до ладу ключових слів на сторінці, робот через якийсь час перестане розпізнавати ресурс як такий, що не відповідає вимогам. Якщо ж покарання визначили модератори, то після виправлення помилок варто написати запит на перегляд рішення.

Постійний контроль над розвитком сайту допоможе не тільки забезпечити місце на першій сторінці результатів пошуку, а й утриматися там. Ця робота вимагає певних знань і умінь, але довірившись майстрам своєї справи, ви зможете забути про складнощі, з якими можуть зіткнутися менш далекоглядні конкуренти.

хочу обговорити проект