/ Як правильно вибрати домен для сайту?

27 Вересня, 2020 499

/Складові хорошого домену

Доменне ім’я – це унікальне поєднання символів (букв, цифр, дефіса), що служить ідентифікатором для пошуку в Інтернеті. Правильно вибрати домен вкрай важливо, адже це впливає на просування і впізнаваність ресурсу серед конкурентів. Що ж необхідно врахувати при його створенні?

 1. Хороший домен легко запам’ятовується, простий і зрозумілий. thelongestlistofthelongeststuffatthelongestdomainnameatlonglast.com – домен сайту, на якому зібрані цікаві факти з різних областей. Можливо, творцям здалася така кількість літер дотепною, але навряд чи варто застосовувати цей метод в бізнесі.
 2. Використовуйте зв’язок з тематикою. Якщо користувачеві потрібні нові вудки, йому в голову прийде «рибалка», сайт, в домені якого є це слово, приверне увагу. Тут варто врахувати один нюанс. Раніше для просування було корисно використовувати комерційні слова в імені домену. Тепер Google створив EMD алгоритм, який блокує просування таких сайтів.
 3. Використовуйте назву своєї компанії, якщо вона вже відома на ринку. Якщо назва складається з декількох слів, скористайтеся абревіатурою. Наприклад, магазин запчастин Ford Service Magazin має домен fsm.com.ua.
 4. Орієнтуйтеся на географію роботи. Доменні зони .com, .net, .org підходять для великих проектів, орієнтованих на англомовних користувачів. Національна доменна зона (.ua для України) позначити країну, в якій проживають потенційні клієнти, для яких ви і створюєте сайт. Для міських сайтів кращий варіант – kyiv.ua, .kh.ua. Класифікація умовна і не є беззаперечним правилом. Швидше, це рекомендації, засновані на світовій практиці.
  • .com – універсальна доменна зона;
  • .net – сайти про доменні імена, мережі та телекомунікаційні технології;
  • .org – некомерційні організації;
  • .biz – інтернет-магазини, онлайн-продажі;
 5. Виключіть використання кирилиці, яка перекреслить всю роботу по просуванню. Пошукові системи погано розпізнають кодування сайтів, в доменах яких є кирилиця.
 6. Слідкуйте за поєднанням літер. Занадто багато приголосних, які зливаються, важко сприймаються користувачем.
 7. Не варто реєструвати домен вище 3-го рівня вкладеності – вони погано індексуються і запам’ятовуються.

/На що звертати увагу при покупці домену

Довіряй, але перевіряй – ця народна мудрість дуже актуальна, коли справа стосується покупки доменного імені. Дізнатися історію домену та іншу корисну інформацію можна на кількох ресурсах.

 • http://archive.org/web/ – перегляд кешу сайту, визначити, який контент раніше розташовувався;
 • https://a.pr-cy.ru/ – буде незамінний перед купівлею домена з контентом;
 • https://who.is/ – інформація про власника сайту, дату реєстрації та термін дії.

Коли ви визначилися з доменом, перевірили його і готові купити, варто згадати ще про одну особливість. Адреса може починатися з «www», а може і не містити абревіатуру. Наприклад, www.somesite.com и somesite.com – це дублі, які заважають просуванню сайту. Щоб такої ситуації не виникло, необхідно налаштувати 301 редіректи на кращий домен, головне дзеркало прописати в файлі robots.txt. (Ці та інші подібні моменти можна визначити в ході комплексного аудиту сайта).

Створюючи сайт, працюючи над його просуванням, необхідно бути уважним, інакше очікувані результати так і не з’являться. Якщо ви не готові вивчати величезний обсяг літератури, дивитися вебінари, йти шляхом спроб і помилок, варто довіритися професіоналам.

хочу обговорити проект